جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43073
  تاریخ انتشار : 2 بهمن 1392 13:46
  تعداد بازدید : 382

  چرا دستگاهی دولتی باید عامل تعطیلی یک واحد تولیدی شود؟

  دادستان عمومی و انقلاب سمنان با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه ها از واحدهای صنعتی، فعالان اقتصادی را طلایه داران جنگ اقتصادی غرب علیه ایران نامید و گفت: چرا در این شرایط ویژه یک دستگاه دولتی باید عامل تعطیلی یک واحد تولیدی شود؟

  ariya jafari-23.jpg

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، حیدر آسیابی در نشست شورای گفت‌وگو با بخش خصوصی استان سمنان به تعطیلی یکی از واحدهای تولیدی به علت عدم پرداخت بدهی به شرکت گاز استان اشاره کرد و افزود: چرا دستگاهی نظیر شرکت گاز باید عامل تعطیلی خطوط تولید یک واحد صنعتی در شرایطی که کشور با فشارهای اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، شود.

   

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق حماسه اقتصادی، تصریح کرد: تحقق حماسه اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری در سایه حمایت همه جانبه از بخش تولید ممکن می‌شود و دستگاه قضا آماده است به منظور تحقق فرمایشات معظم له، با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها، همه‌گونه همکاری با بخش‌های اقتصادی استان داشته باشد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

   

  وی به نبرد نابرابر غرب با جمهوری اسلامی در جنگ تمام عیار اقتصادی اشاره کرد و گفت: ما در جنگ اقتصادی همچون جنگ نرم و جنگ سخت در نبرد با دشمن هستیم و در این جنگ نیز شهید و جانباز داریم و واحدهای تولیدی که در این شرایط آسیب می‌بینند جانبازان این جنگ اقتصادی هستند و از این منظر باید همه مسوولان استان از آنها حمایت کنند نه اینکه باعث تعطیلی آنها شوند.

   

  آسیابی با اشاره به برخی موانع قانونی، ادامه داد: به‌طور مثال این دستگاه ها می توانند به جای اینکه خطوط تولید این واحد را تعطیل کنند، ابنیه آن را به‌عنوان ضمانت توقیف کنند تا واحدها به تولید ادامه داده و بدهی خود را به بانک‌ها یا دیگر دستگاه‌ها پرداخت کنند.

   

  وی با بیان اینکه هدف دستگاه قضایی حمایت همه‌جانبه از بخش تولید است، اظهار کرد: تمامی مصوبات ما در دستگاه قضا، کمیته حمایت از سرمایه‌گذاری استان بر پایه حمایت از بخش صنعت و عدم تعطیلی خطوط تولید استوار است و هرجا نیز ابهام قضایی وجود داشته باشد آمادگی داریم از واحدهای تولیدی حمایت قضایی کنیم.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28210862
اکنون :
46