جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43015
  تاریخ انتشار : 2 بهمن 1392 9:37
  تعداد بازدید : 531

  سه میلیون پناهنده در ایران وجود دارد

  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: سه میلیون پناهنده در ایران اسلامی وجود دارد.

  مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: سه میلیون پناهنده در ایران اسلامی وجود دارد.

  ˈعزیز کاظمیˈ روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مهمانشهر شهید ناصری (اردوگاه افاغنه) ساوه در جمع خبرنگاران افزود: این میزان جدای از 700 هزار نفر اتباع بیگانه ای است که غیرقانونی از مرزها وارد کشورمان شده اند.

  وی با اشاره به این که 218 هزار نفر اتباع بیگانه در کشور برای انجام بیمه درمانی شناسایی شده است، اظهار کرد: از این میزان یک هزار و 500 نفر را بیماران خاص مانند سرطانی ها، ام اس و ... شامل می شوند.

  وی بیان کرد: سطح بهداشت در کشور افغانستان با ایران متفاوت است و پایین بودن شاخص ها و رعایت بهداشت از سوی پناهندگان هزینه های بسیاری را بر کشور تحمیل می کند.

  کاظمی با اشاره به این که روزانه چندین نفر از مرزهای شرقی (پاکستان و افغانستان) وارد کشور می شوند، گفت: ورود غیر قانونی اتباع بیگانه به ایران تبعات نامطلوبی مانند مسائل بهداشتی دارد.

  وی افزود: جمهوری اسلامی پناهندگان را مردمی می داند که به لحاظ دینی و عاطفی نیازمند محبت هستند.

  وی در خصوص مسائل آموزشی اتباع بیگانه در کشور اظهار کرد: دولت ایران انواع آموزش های فنی و حرفه ای را به اقشار مختلف افاغنه به ویژه بانوان ارائه کرده است تا ضمن مهارت آموزی، توانمندی های آنان را نیز ارتقا دهد.

  وی بیان کرد: دولت و ملت ایران صمیمانه افغانی ها را پذیرفته اند و هم اکنون 330 هزار دانش آموز در مراکز آموزش عالی و مدارس مقاطع مختلف کشور در حال تحصیل هستند.

  معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا نیز با اشاره به این که برنامه غذایی جهانی باید افزایش یابد، گفت: نوآوری در جذب منابع مالی برای حمایت بیشتر از پناهندگان ضروری است.

  ˈاتارین کازینˈ افزود: در اردوگاه افاغنه شهرستان ساوه فرصت هایی وجود دارد که باید از آنها برای مقابله با چالش ها برنامه ریزی کرد.

  وی اظهار کرد: هم اکنون در کشور سوریه با همکاری یونیسف قصد داریم که هیچ کودکی بازمانده از درس و تحصیل وجود نداشته باشد.

  وی بیان کرد: یکی از دغدغه های ما منابع مالی است تا بتوانیم با جذب آن حمایت بیشتری از پناهندگان داشته باشیم.

  کازین هدف از سفر خود به ساوه و بازدید از مهمانشهر شهید ناصری را بررسی وضعیت غذایی و معیشتی پناهندگان افغان در این شهر عنوان کرد و گفت: ایران، دولت و ملتی سخاوتمند دارد که علاوه بر تحمل سختی های خود برای رفع مشکلات پناهندگان نیز تلاش می کنند.

  یک هیات عالی رتبه از سازمان ملل متحد به همراه تعدادی از مسوولان استانی و محلی سه شنبه از مهمانشهر شهید ناصری (اردوگاه افاغنه ساوه) بازدید کردند.

   

  به نقل از :

  www.tabnak.ir

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27710296
اکنون :
28