جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 36019
  تاریخ انتشار : 27 مهر 1392 15:45
  تعداد بازدید : 482

  رییس دادگستری فارس تاکید کرد

  حمایت دستگاه قضایی از سرمایه گذاری های مشروع

  رییس کل دادگستری فارس گفت: دستگاه قضایی همواره در چارچوب های قانونی از سرمایه گذاری مشروع و رونق بخش خصوصی حمایت کرده است.

  325-1.jpg

  ذبیح‌الله خدائیان در نشست مشترک مسئولان قضایی فارس و هیات مدیره اتاق بازرگانی شیراز، بیان کرد: دستگاه قضایی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه صنعت، تجارت و سایر حوزه‌های اقتصادی را در شعب ویژه و بدون اطاله دادرسی، رسیدگی می‌کند.

   

  وی ادامه داد: همواره تاکید شده که حتی‌المقدور از توقیف خطوط تولیدی و بیکاری کارگران در بخش‌های صنعتی و تولیدی جلوگیری شود.

   

  خدائیان با اشاره به نقش داوری و حل اختلافات در حوزه صنعت، اقتصاد و تجارت و همچنین ایجاد این ظرفیت در استان فارس خاطرنشان کرد: متاسفانه داوری در حل اختلافات عقود مختلف به شکل کامل فرهنگ‌سازی نشده است، در حالی که ظرفیت‌های ایجاد شده در بحث داوری بر پایه مبانی قانونی شکل گرفته است و می‌توان بسیاری از پرونده‌های این حوزه را بدون ورود پرونده به دستگاه قضایی حل و فصل کرد.

   

  خدائیان با اشاره به منشاء مشکلات در صنعت، تولید و تجارت، بیان کرد: متاسفانه با نگاهی به گذشته به راحتی می‌توان دریافت که این مشکل ریشه‌ای بوده و سرمنشاء آن اقتصاد دولتی است.

   

  خدائیان با انتقاد از برخی خصوصی‌سازی‌ها در کشور گفت: متاسفانه در بسیاری از واحدهای اقتصادی و تولیدی بجای اجرای اصل 44 و خصوصی سازی، صنایع، خصوصی‌ساری شد و مدیریت همچنان در اختیار دولت قرار داشت و این امر باعث زیان دیدن و تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28651242
اکنون :
69