جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35587
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 9:36
  تعداد بازدید : 392

  نعمتی:

  بیش از ۹۶ درصد از درآمد واگذاری ها صرف دیون دولتی شد

  عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، با بیان اینکه در طی ۸ سال گذشته، بسیاری از واگذاری ها در قالب خصولتی انجام شده است، گفت: تنها ۲۰ درصد از برنامه سند چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه واگذاری ها محقق شده است.

  بیش از ۹۶ درصد از درآمد واگذاری‌ها صرف دیون دولتی شدبه گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛بهروز نعمتی،آن طور که باید و شاید در خصوصی سازی عمل نکردیم و به جای خصوصی سازی، خصولتی داشته‌ایم، اظهار داشت: قرار بود درآمد واگذاری برای کمک به تولید و سرمایه گذاری جدید در کشور به خزانه برود اما بیش از ۹۶ درصد از این درآمد‌ها صرف دیون دولتی شد از این رو از اهداف خصوصی سازی دور ماندیم.
   

  نماینده مردم اسد آباد در مجلس نهم، افزود: در راستای واگذاری بنگاههای دولتی و اجرای خصوصی سازی قوانین خوب بالادستی داریم و کمبودی به لحاظ قانون نداریم و بیشتر مشکلات و نقایص به نوع اجرا بر می‌گردد.
  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه قوانین این حوزه شفاف است، گفت: فکر می‌کنم توانستیم تنها به ۲۰ درصد اهداف خصوصی سازی که در سند چشم انداز پیش بینی شده است برسیم.
   

  نعمتی با تاکید بر اینکه در سازمان خصوصی سازی کمیته اهلیت هست و آن کمیته باید اهلیت افراد را تشخیص دهد افزود: در حوزه شناسایی اهلیت افراد خریدار بنگاههای دولتی هم کمبود قانون نداریم.
  نماینده مردم اسد آباد در مجلس گفت: متاسفانه درواگذاری بنگاههای دولتی نگاه تجاری حاکم است این در حالی است که باید در واگذاری همه جوانب در نظر گرفته شود.
   

  به گزارش ایلنا،این عضو کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴، افزود: بهترین مکان برای واگذاری سهام بنگاههای دولتی بورس و فرابورس است و اگر از این طریق باشد افراد با خیال راحت می‌توانند خرید کنند چراکه قیمت‌ها شفافند و حیف و میل‌ها از بین می‌رود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28651242
اکنون :
91