جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35559
  تاریخ انتشار : 21 مهر 1392 14:14
  تعداد بازدید : 438

  اعتراض عضو زندانی گروه موسیقی دختران روسیه به در "انزوا" قرار دادنش

  یکی از دو عضو گروه موسیقی دختران روسی که به جرم "اوباشگری" به زندان محکوم شده است، می گوید مقامات روسی وی را در "انزوا" قرار داده اند.

  به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال، روزنامه گاردین گزارش داد، "ناگژدا تولوکونیکوا"، عضو گروه موسیقی دختران که به خاطر آوازخوانی و آشوب در بیرون کلیسای جامع مسکو مشغول گذراندن دوره دو ساله زندانش است، ادعا کرده هنگامی که در اعتصاب غذا بوده، قادر نبود با وکیل یا بستگانش صحبت کند.

   

  اعتصاب غذای وی به خاطر شرایط زندان در ماه سپتامبر حدود دو هفته به طول انجامید.

   

  تولیوکونیکوا در بیانیه‌ای که توسط زندان منتشر شد، نوشت: من می‌خواهم خطاب به هر کسی که نقشی در انزوا قرار دادن من دارد اعلام کنم؛ اگر گمان می‌کنید من بدون تماس با دوستانم مطیع می‌شوم و با رویی باز مصالحه می‌کنم و از اظهار نظرهایی که در زمان زندانی بودنم درخصوص اردوگاه‌های کار اجباری دوره شوروی کردم برمی‌گردم، به طرزی وحشتناک دچار اشتباه شده‌اید.

   

  تولوکونیکوا مدت بودنش در تبعیدگاه شماره 14 ناحیه "موردویا" را به اردوگاه‌های کار اجباری گولاگ شوروی تشبیه کرده که زندانیان در آنها مجبور بودند روزی 17 ساعت کار کنند و محافظین زندان مجازات‌های سختی برای آنها اعمال می‌کردند.

   

  در همین حال خبرگزاری نووستی گزارش داد: تولوکونیکوا و "ماریا آلیوخینا" عضو دیگر گروه "پوسی رایت" ممکن است در لیست جنایتکاران غیرخشن باشند که در بیستمین سالگرد امضای قانون اساسی روسیه مورد بخشش قرار می‌گیرند.

   

  ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه روز 15 اکتبر طرح عفو عمومی را امضا خواهد کرد.

   

  یک عضو کمیسیون اصلاح قضایی روسیه گفت: از آنجایی که ما درخصوص جنایت‌های غیرخشن صحبت می‌کنیم، عفو ممکن است در مورد اعضای "پوسی رایت" به کار برده شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28210862
اکنون :
42