جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26163
  تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1392 11:55
  تعداد بازدید : 624

  قاضي پور مطرح كرد:

  تابعيت دوگانه مسئولان سايپا

  رييس هيات تحقيق و تفحص از شركت خودروساري سايپا گفت: بنا به اسناد واصله، چند تن از مديران ارشد و مسئولان سايپا داراي تابعيت دوگانه هستند و بيم آن مي رود كه موضوع فرار خاوري مديرعامل سابق بانك ملي تكرار شود.

  مهر 1390

   

   

  نادر قاضي پور امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران در يك كنفرانس خبري به تشريح اقدامات انجام شده درخصوص تحقيق و تفحص از شركت خودروسازي ساپيا پرداخت.

  وي با انتقاد شديد از برخي اقدامات سايپا، گفت: يك مسئله مهم در روند تحقيق و تفحص به آن پي برديم مسئله تابعيت چند تن از مديران ارشد و مسئولين سايپا از جمله آقايان فلاحي و فاطمي است.

  وي افزود: اينجانب به عنوان نماينده مردم نگران اين هستم كه در روند رسيدگي به پرونده تحقيق و تفحص موضوع فرار خاوري تكرار شود بنابراين از مسئولين محترم قوه قضاييه مي خواهم با اتخاذ تدابيري از اين موضوع پيشگيري شود.

  خاوري مديرعامل سابق بانك ملي داراي تابعيت دوگانه از كانادا و ايران بود كه پس از برملا شدن موضوع اختلاس 2800 ميليارد توماني به كشور كانادا فرار كرد.

  قاضي پور در ادامه گفت: رئيس هيئت مديره و مديريت بازرسي سايپا چندي پيش توسط قوه قضائيه بازداشت اما با وثيقه كلان آزاد شدند كه يكي از اين آقايان از سايپا اخراج و ديگري فعلا موقتا سركار است.

  وي با بيان اينكه مديرعامل سايپا بايد ميزان دارايي خارج از كشور خود را به اطلاع مردم برساند، گفت: مديرعامل سايپا بايد مشخص كند كه اگر سپرده اي در خارج از كشور دارد چقدر است و در كدام كشورها و كدام بانك ها و به نام چه كساني سپرده گذاري كرده است؟.

  رييس هيات تحقيق و تفحص از سايپا تاكيد كرد: من به عنوان نماينده مردم از مديرعامل سايپا مي خواهم كه استخدام تعداد كثيري از اقوام خود و جريان انحرافي در اين شركت را براي مردم بازگو كند.

  قاضي پور با بيان اينكه مديرعامل سايپا اين شركت را ملك شخصي خود مي داند، گفت:‌متاسفانه هيچ نظارت دقيقي بر گردش مالي 10هزار ميليارد توماني سايپا وجود نداشته است.

  وي افزود: بسياري از پرونده هاي سايپا اگر مهمتر از كلاهبرداري اخير سه هزار ميليارد توماني نباشد، كوچكتر از آن نيست.

  رييس هيات تحقيق و تفحص از شركت سايپا گفت: بر اساس اطلاعات رسيده اكثريت هيئت مديره و حسابرسان قانوني شركت متاثر از مدير عامل اين شركت انتخاب مي شوند.

  قاضي پور از آيت الله عاملي لاريجاني رئيس قوه قضاييه درخواست كرد تا مانند پرونده اختلاس 2800 ميليارد توماني شعبه ويژه اي را در دادگستري مامور رسيدگي به پرونده سايپا كند تا جلوي ضايع شدن حقوق سهامداران و مصرف كنندگان گرفته شود.

  نماينده اروميه گفت: مديرعامل سايپا با ترتيباتي كه اتخاذ كرده داراي ظاهر قانوني اما باطني مسئله دار است.

  قاضي پور در ادامه با اشاره به روند تحقيق و تفحص از سايپا گفت: هيئت مذكور با حسن نيت كامل و بي طرفي در صدد رسيدگي به موضوع تحقيق و تفحص يعني نحوه خريد سهام، پرداخت و ارزش آن است كه ما انتظار داشتيم مسئولين سايپا با ما همكاري كنند.

  وي افزود: آقايان از روز اول در مقابل مجلس و هيئت تحقيق و تفحص گردن كلفتي كردند اما بايد بدانند كه مجلس هر گردن كلفتي را كه در مقابل خواست ملت و قانون بايستد، مي شكند.

  رئيس تحقيق و تفحص از شركت خودروسازي سايپا با اشاره به برخي از كارشكني هاي مسئولين اين شركت، گفت: عدم در اختيار گذاشتن مكان مورد قبول هيئت در هفته اول شروع به كار، عدم نصب اطلاعيه درخواستي هيئت در محوطه هاي سايپا، عدم پاسخگويي به مكاتبات هيئت و عدم همكاري و ارائه اطلاعات مالي براي حسابرسان قانوني از جمله اقدامات سرپيچي شده از سوي مسئولين سايپا است.

   

  به نقل از:

  http://www1.jamejamonline.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28237239
اکنون :
47