جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26148
  تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1392 13:34
  تعداد بازدید : 628

  ئین نامه جدید دولت مصوب کرد

  معافیت پارک های علم و فناوری از مالیات

  سرپرست پارک علم و فناوری قزوین از معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.

  دي 1391

   

  علی رجب‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری در خصوص افزایش تعداد شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان از 6 هزار مرکز به 20 هزار مرکز در سطح کشور دارند، تمام مدیران کشوری و استانی باید با ایجاد تعامل و هماهنگی‌های لازم با یکدیگر همکاری داشته باشند تا بتوانیم به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم و به یکی دیگر از راهکارهای ایجاد اقتصاد‌‌ مقاومتی دست پیدا کنیم.

  خبرگزاری فارس: معافیت پارک‌های علم و فناوری از مالیات

  وی افزود: قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان مردادماه سال 89 توسط معاون علم و فناوری رئیس جمهور ارایه شد و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، تا اینکه دو ماه قبل این آیین‌نامه اجرایی توسط هیئت وزیران به پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد استان‌ها ابلاغ شد.

  این مسئول با اشاره به علت تاخیر در ابلاغ این آیین‌نامه اجرایی به استان‌ها بیان داشت: علت اصلی تاخیر در ابلاغ آیین‌نامه اجرایی شرکت‌های دانش‌بنیان به استان‌ها فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم بود و تا فراهم شدن این زیرساخت‌ها ابلاغ آیین‌نامه مذکور به تاخیر افتاد.

  سرپرست پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) استان قزوین با اشاره به تعریفی که از شرکت دانش‌بنیان در این قانون آمده است، متذکر شد: در این قانون آمده است که شرکت‌ها و مؤسساتی که در زمینه گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده بالا فعالیت می‌کنند، را شرکت یا مؤسسه دانش‌بنیان می‌نامند.

  رجب‌پور ادامه داد: زیرا یکی از عوامل مهمی که می‌تواند در افزایش ارزش افزوده استان ایفای نقش کند، تشکیل و راه‌اندازی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان است.

  وی با اشاره به ماده 28 این آیین‌نامه خاطرنشان کرد: در ماده 28 این آیین‌نامه به صراحت اشاره شده است که در اجرای ماده 9 قانون و به منظور ایجاد و توسعه شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تقویت همکاری‌های بین‌المللی اجازه داده می‌شود واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری در راستای انجام مأموریت‌های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت‌های مالیاتی و عوارض سرمایه‌گذاری خارجی برخوردار شوند.

  این مسئول اضافه کرد: لذا براساس این قانون واحدهایی که در پارک‌های علم و فناوری مستقر هستند نیز باید از مزایای قانونی مناطق آزاد مانند معافیت مالیاتی و غیره استفاده کنند، بنابراین امیدواریم بتوانیم معافیت‌ها و مزایایی را که برای این شرکت‌های دانش‌بنیان در آیین‌نامه اجرایی لحاظ شده است را از سوی مدیران و مسئولان استان قزوین کسب کنیم.

  سرپرست پارک علم و فناوری امام خمینی (ره) استان قزوین در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در این استان محدود است، لذا استثنائات قانونی و حمایت‌هایی که از سوی مسئولان استانی باید از آنها انجام شود، قطع یقین فشار زیادی را روی مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی وارد نخواهد کرد.

   

  به نقل از:

  www.farsnews.com,


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28237239
اکنون :
49