جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 26003
  تاریخ انتشار : 7 اردیبهشت 1392 14:44
  تعداد بازدید : 560

  دو ایرانی دربند در تایلند: ما بی گناهیم

  دو ایرانی که یکی از آنان در انفجار بمب، پایش را از دست داد، امروز نخستین دادگاه خود به اتهام تلاش برای ترور دیپلمات صهیونیستی را تجربه کردند. رسانه ها با انتشار نام و تصاویر این دو ایرانی نوشته اند که آنان در دادگاه اعلام کرده اند، بی گناهند؛ هنوز مشخص نیست، مسئولان ایرانی حمایتی از این دو ایرانی کرده اند یا خیر!

  نزدیک یک سال پیش، انفجاری در تایلند رخ داد که بعدها گفته شد، ‌علیه یک دیپلمات صهیونیستی انجام گرفته است و بلافاصله دو ایرانی به عنوان متهمان این انفجار دستگیر شدند؛ روز جمعه، نخستین دادگاه این دو ایرانی در بانکوک برگزار شد؛ دادگاهی که این دو ایرانی در آن اعلام ‌بی‌گناهی کردند.

  به گزارش «تابناک»، این دو ایرانی که سعید مرادی و محمد خضرایی نام دارند، در نخستین جلسه دادگاه اعلام کردند که آنان از وجود بمب دست‌ساز در خانه خود بی‌خبر بوده‌اند.
  این در حالی است که پیش از این، وکلای این دو ایرانی، از بی‌گناهی این دو ایرانی سخن گفته بودند، اما این نخستین بار بود که این دو نفر خود از بی‌گناهی‌شان سخن می‌گفتند.

  سعید مرادی، یکی از متهمان در این باره در دادگاه گفت، وی دو بمب رادیویی را در کابینت خانه‌اش پیدا کرده ‌و به سرعت برای بیرون بردن آنها تلاش کرده، ولی ‌بمب‌ها مفجر شده‌اند.
  وی همچنین گفته ‌که تنها یک شب در خانه‌ای که بمب‌ها در آن جاسازی شده بود، اقامت داشته است.

  مرادی که یک تکنسین کارخانه است، به دادگاه گفته، ‌یکی از بمب‌ها را داخل کوچه‌‌ رها کرده ‌و دیگری را به محض دیدن دو پلیس تایلندی پرتاب نموده ‌که انفجار حاصل از آن پای وی را قطع کرده است. وی دلیل این کار خود را ترس ‌از پلیس ‌دانسته، چرا که احتمال می‌داده پلیس با بازرسی بدنی وی، آن بمب را به اشتباه متعلق به وی بداند.

  این شهروند ایرانی در بند علاوه بر این، به دادگاه گفته ‌که ‌می‌خواسته ‌با پرتاب بمب، جان دیگرانی را که ممکن بوده بر اثر انفجار بمب کشته شوند، نجات دهد و البته پای خود را در این میان از دست داده است.

  دیگر ایرانی در بند محمد خضرایی ‌در دادگاه گفته ‌که هیچ اطلاعی از وجود بمب‌ها در منزلشان نداشته است.

  به این ترتیب، در صورتی که دادگاه این دو ایرانی را گناهکار تشخیص دهد، آنان به جرم در اختیار داشتن مواد منفجره غیر قانونی و آسیب زدن به اموال عمومی، به بیست و هفت سال زندان محکوم خواهند شد.

  هنوز مشخص نیست که وزارت خارجه و دیگر مسئولان ایرانی برای حمایت از این دو شهروند ایرانی تا کنون کارهایی انجام داده‌اند یا خیر؛ اما به نظر می‌رسد مسئولان این وزارتخانه و دیگر نهادهای مسئول، لازم است مجدانه پیگیر وضعیت این دو ایرانی دربند باشند و به سرعت درباره وضعیت آنان به مردم آگاهی‌رسانی کنند.

   
   
   
   
   
  به نقل از:
  www.tabnak.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28148217
اکنون :
21