جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 25888
  تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1392 9:55
  تعداد بازدید : 474

  استاندار تهران:

  پادگان ها برای خروج از تهران مقاومت می کنند

  استاندار تهران با بیان اینکه انتقال پایتخت اداری، وزارتخانه ها، کارخانجات و پادگان ها و برخی از صنوف از تهران امری شدنی است، تاکید کرد: چندین نقطه در اطراف تهران برای انتقال پادگان ها جایابی شده است، اما برای خروج مقاومت می کنند.

  90-57.jpg

  مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار«اجتماعی» ایسنا، ادامه داد: معتقدم تمام پادگانها نیز باید از شهر خارج شوند و برنامه مکان یابی برای انتقال پادگان‌ها نیز انجام شده است و همانند انتقال زندان که در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران جایابی و اقدامات انتقال در حال انجام است، پادگان‌ها نیز باید منتقل شوند.

  به گفته استاندار تهران، چندین نقطه در اطراف تهران برای انتقال پادگان‌ها جایابی شده است، اما برای خروج مقاومت می‌کنند در حالی که باید این اراده و خواست از طرف مسوولان ذیربط باشد.

   

  تمدن با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت اداری، وزارتخانه‌ها، کارخانجات و پادگان‌ها و برخی از صنوف از تهران امری شدنی است، اضافه کرد: هیچ ضرورتی وجود ندارد برخی از صنوف در شهر فعالیت کنند.

   

   

  وی با بیان اینکه خروج کارخانجات از تهران باید با جدیت دنبال شود، عنوان کرد: به علت نقشی که این واحدها در امر تولید و اشتغال دارند تا کنون با آنها مدارا شده است، اما برای کاهش آلایندگی هوا باید تا آخرین تعداد، این کارخانجات از تهران خارج شوند.

   

  وی با اشاره به مکان یابی صورت گرفته برای انتقال این واحدها از تهران اظهار کرد: زیرساختها و مکانهای انتقال این واحدها مطالعه و مشخص شده و امکانات برای انتقال کارخانجات در شهرهای صنعتی شمس آباد، اطراف پرند و ملارد و پیشوا تامین شده است.

   

   

  سرمایه گذاری 850 میلیارد تومانی برای انتقال کارخانجات از تهران

   

  استاندار تهران تصریح کرد: طی سالهای اخیرحدود 850 میلیارد تومان برای انتقال و تامین زیرساختهای کارخانجات و واحدهای صنعتی از تهران سرمایه گذاری شده است، لذا دلیلی برای ادامه فعالیت کارخانجات در داخل شهر تهران وجود ندارد.

   

   

  ایجاد شهرهای سلامت، فرش و اتومبیل در تهران

   

  وی شهر فرش، شهر سلامت و شهر اتومبیل را سه پیشنهاد برای کاهش حجم تردد در تهران عنوان کرد و گفت: برای هر سه پیشنهاد مکان یابی مناسب صورت گرفته است، اما برای اجرای این اقدامات باید همه دست به دست هم بدهند که بخشی از اجرای این عملیات بر عهده دولت، بخشی مربوط به نیروهای مسلح، بخشی مربوط شهرداری و شورای شهر تهران است تا بار تهران را سبک کنند و معتقدم که این کار شدنی و رویا نیست.

   

  به گفته استاندار تهران، ایجا شهرسلامت، اتومبیل و فرش نه تنها باعث کاهش جمعیت پایتخت می‌شود، بلکه می تواند تبدیل به جاذبه‌های اقتصادی و طبیعی برای مردم تهران شوند.

   

  به نقل از:

  www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28148875
اکنون :
43