جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 25719
  تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1392 11:49
  تعداد بازدید : 522

  معاون دیوان محاسبات کشور:

  صیانت از بیت المال رسالت اصلی دیوان محاسبات است

  معاون حقوقی، امور مجلس و استان های دیوان محاسبات کشور گفت: صیانت از بیت المال رسالت اصلی دیوان محاسبات است.

  مهر 1391

   

  حمید تیموری روز دوشنبه در مراسم معرفی مدیرکل جدید دیوان محاسبات آذربایجان غربی افزود: دیوان محاسبات به عنوان اهرم نظارتی نظام، همواره سعی کرده قداست و حیثیت دستگاه های حکومتی را حفظ و حراست کند.

  وی، توسعه همه جانبه کشور و استان ها را از محورهای فعالیت این نهاد اعلام و اظهار کرد: ارتقا نقش حداکثری در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها، تعامل بیشتر با مسوولین، اخلاق مداری و فصل الخطاب قرار دادن قانون از جمله استراتژی هایی هستند که می توانند دیوان محاسبات را در رسیدن به اهدافش یاری کنند.

  تیموری اضافه کرد: کارشناسان این نهاد و دیگر دستگاه های اجرایی باید با آسیب شناسی و شناسایی نقاط ضعف تلاش کنند تا روند امور بر مجرای قانون حرکت کرده انحرافی در هیچ دستگاهی روی ندهد.

  وی شناسایی نقاط حادثه خیز مالی را از اهداف مهم این دیوان اعلام و یادآور شد: تا کنون نزدیک به یک هزار و 600 نقطه حادثه خیز مالی در کشور شناسایی شده اند که اقدامات لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

  تیموری همچنین به تشکیل ستاد مشاوره حقوقی و فنی در کشور اشاره کرد و افزود : این ستاد برای جلوگیری از وقوع تخلفات مالی تشکیل شده که می تواند آثار مثبت زیادی داشته باشد.

  در این مراسم همچنین معاون برنامه ریزی استانداری آذربایجان غربی گفت: در نظام اسلامی و حاکمیت دینی بحث نظارت همواره امری پذیرفته شده است.

  غلامرضا دیزج نژاد اظهار کرد : شاکله نظام اسلامی بر مبنای مدیریت های صحیح و دینمدار بنا شده بنابر این مدیران شایسته را با نظارت بیشتر باید مورد حمایت قرار داد.

  وی با تاکید بر اهمیت نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه های اجرایی افزود: این نظارت ها از رشد تخلفات جلوگیری کرده و اجرای صحیح قانون را تضمین می کند.

  در این مراسم طی حکمی از سوی رئیس دیوان محاسبات کشور ˈ علیرضا اقتصادˈ به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات آذربایجان غربی منصوب و از خدمات مدیرکل سابق قدردانی شد.

  علیرضا اقتصاد فوق لیسانس مدیریت بازرگانی و دارای 24 سابقه فعالیت در استان های آذربایجان شرقی ، اردبیل ، قم ، زنجان و تهران می باشد.

   

  به نقل از:

  www.irna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28148875
اکنون :
42