جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 25718
  تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1392 11:39
  تعداد بازدید : 915

  نامه و دستور امام خميني (ره) براي تشكيل دادگاه ويژه روحانيت

  دليل تشكيل دادگاه ويژه روحانيت

  عدم تعرض به روحاني نماها


  بسم اللَّه الرحمن الرحيم

  با آنكه در اسلام براي مجازات مجرمين فرقي بين گروهها نيست و همه در مقابل قانون برابر هستند ، و بايد مجرميني كه با پوشيدن لباس روحانيت خود را در اين صف وارد كرده‏اند به مجازات برسند ، لكن ، به‏طوري كه اطلاع مي‏دهند ، عده‏اي مخالف اسلام و روحانيت درصدد هستند كه با اسم تصفيه ، روحانيت را بكوبند ، و راه را براي ستمگران باز كنند . لهذا لازم است به تذكرات زير توجه شود :
  ۱ - نظر به اينكه روحانيون از حال معممين بهتر آگاه هستند ، در شهرستانها به وسيله علماي اعلام درجه اول ، هياتهايي مركب از سه نفر از اهل علم مورد وثوق و دو نفر از معتمدين محل تشكيل ، و ماموريت رسيدگي به پرونده‏هاي اشخاصِ به صورت روحاني يا اهل منبر را به آنان بدهند ؛ و پس از ثبوت جرم - شرعاً - تحت نظر دادگاه انقلاب اسلامي به مجازات برسند .
  ۲ - هيچ‏كس و هيچ گروهي حق ندارد متعرض معممين بشود و به روحانيون اهانت كند . در صورت تخلف ، دادگاه انقلاب محلْ موظف است او را تعقيب و مجازات كند . تذكرات فوق براي كوتاه كردن دست عمال اجانب است از حريم محترم روحانيت ، كه مي‏خواهند با نيات فاسد خود و با تز اسلام منهاي روحانيت ، روحانيت اسلام را كه معارض منافع اربابان هستند بكوبند . ملت بايد توجه به اينطور فكر استعماري و حيله مغرضانه غربي داشته باشد ؛ و ملت شريف موظف است اين اقشار خائن را در صفوف خود راه ندهد . و در صورت تعرض به علما و روحانيون آنان را به دادگاه معرفي كند . والسلام علي من اتبع الهدي .
  روح‏ اللَّه الموسوي الخميني
  ( پيام امام در مورد عدم تعرض به روحاني نماها ، صحيفه نور ج ۶ ، ص ۲۵۳ ) - ۵۸/۳/۳

  دليل تشكيل دادگاه ويژه روحانيت
  خداي متعال مي‏داند اين را كه قضيه دادگاه ويژه اگر باشد ، براي اين نيست كه دفاع باشد ؛ براي اين است كه يك دسته اشخاص فاسد مي‏خواهند اشخاص آبرومند را از بين ببرند ؛ و اينكه آقايان طرح كردند كه در محيط خود اينها باشد ، براي اينكه خودشان هم مي‏شناسند اينها را . والّا ما ابداً نظر نداريم به اينكه اينها فرق داشته‏باشند با سايرين . نخير ، فرق دارند . فرق اين است كه شيطنت [و] ملعنتشان بيشتر از ديگران است . آنقدر صدمه‏اي كه اسلام از يك آخوند فاسد مي‏خورد از محمدرضا نمي‏خورد ! در روايات هست كه آخوند فاسد و ملاّي فاسد در جهنم از بوي تعفنش اهل جهنم در عذاب هستند . در اين دنيا هم از بوي تعفن بعض از آخوندهاي فاسد دنيا در عذاب است . ما طرفداري از عمامه نمي‏كنيم . ما طرفداري از اسلام مي‏كنيم . اين اسلام پيش شما باشد معظم هستيد . پيش هر كس باشد معظم است . عمل نكردن به اسلام و خيانت كردن به اسلام [از] معمم باشد بدتر است از آن كسي كه غيرمعمم باشد ؛ براي اينكه ضررش به اسلام بيشتر از ديگران است . اما قضيه اينكه يك مطلبي باشد نيست . مي‏خواهند هم همان دادگاههاي عمومي باشد . هيچ فرقي به حال ما ندارد .

  ( بيانات امام در جمع دادستانها و حكام شرع ، صحيفه نور ، ج ۹ ، ص ۲۹۰ )- ۵۸/۷/۲۰

  صلاحيت دادگاه ويژه روحانيت
  بسمه تعالي

  با اميد به آنكه قضات و دادستانهاي محترم ، خداوند تعالي را حاضر و ناظر بدانند و از عدالت و جهات شرعيه تخلف ننمايند ، خصوصاً در اين امر خطير موافقت مي‏شود .
  ان‏شاءاللَّه تعالي موفق باشيد و باشند .
  روح‏اللَّه الموسوي الخميني - ( اسناد منتشر نشده ) - ۶۶/۵/۷
  ( دستخط حضرت امام ( س ) در پي درخواست شماره ۱۵/۲۱ مورخ ۶۶/۴/۳۱ حجت‏الاسلام علي رازيني ، حاكم شرع دادگاه ويژه روحانيت صادر شد . آقاي رازيني تقاضا كرد كه : قضات اين دادگاه و دادسرا مجاز باشند به كليه جرايم روحاني‏نمايان و منتسبان به روحانيت اعم از جرايم عمومي و ضدانقلابي و تخلفات مربوط به شئون روحانيت رسيدگي كنند ؛ از نظر محل وقوع جرم ، محدود به جرايم واقع در تهران يا قم نباشد . در موردي كه مجرم اصلي روحاني است ، شركا و معاونان غيرروحاني مجرم در اين دادسرا و دادگاه مورد رسيدگي قرار گيرند و قضات دادسرا و دادگاه طبق ضوابط شرعي انجام وظيفه كنند )

  حكم آقاي علي رازيني
  بسم اللَّه الرحمن الرحيم

  جناب حجت الاسلام ، آقاي علي رازيني - دامت افاضاته
  نظر به اهميت و لزوم حفظ شئون روحانيت و حوزه‏هاي علميه ، جنابعالي را با حفظ سمت به عنوان حاكم شرع دادگاه ويژه‏روحانيت منصوب مي‏نمايم تا برطبق موازين شرع مقدس به‏جرايم روحاني نمايان رسيدگي نماييد . بديهي است كه شوراي‏عالي قضايي در زمينه صدور ابلاغ قضات دادگاه و دادسرا و تامين نيرو و امكانات لازم كمال مساعدت را خواهد نمود . ضمناً كليه‏دادگاهها و دادسراها موظفند تا پرونده‏هاي درخواستي كه در حدوداختيارات اين دادگاه و دادسراست را ارسال دارند . جنابعالي با كمال دقت و ظرافت و قاطعيت به وظيفه شرعي‏تان عمل نماييد ؛ و خداوند متعال را ناظر و حاضر دانسته ، تحت تاثير هيچ كس و هيچ چيز قرار نگيريد . از خداوند متعال موفقيت شما و ساير افرادي كه در اين ماموريت با شما همكاري مي‏نمايند را خواستارم . و السلام عليكم و رحمه‌اللَّه .
  روح‏اللَّه الموسوي الخميني
  ( انتصاب حجت الاسلام علي رازيني به سمت حاكم شرع دادگاه ويژه روحانيت ، صحيفه نور ، ج ۲۰ ، ص ۹۷ )- ۶۶/۳/۲۵

  حكم آقاي علي فلاحيان
  بسم اللَّه الرحمن الرحيم

  جناب حجت الاسلام آقاي علي فلاحيان - دامت افاضاته
  نظر به اهميت و حفظ شئون روحانيت و حوزه‏هاي علميه ، جنابعالي را با حفظ سمت ، به عنوان دادستان دادسراي ويژه روحانيت منصوب مي‏نمايم تا بر طبق موازين شرع مقدس به جرايم روحاني نمايان و دين به دنيا فروشان رسيدگي نماييد . ضمناً كليه دادگاهها و دادسراها موظفند تا با ارسال پرونده‏هاي درخواستي كه در حدود اختيارات اين دادگاه و دادسرا است به شما كمك نمايند . از آنجا كه جنابعالي بافعاليتهاي ضد انقلاب در هر صورت و لباس آشنايي داريد ، بجا است تا بدون در نظر گرفتن فشارهاي جانبي از طرف هر شخص و شخصيت به وظيفه خطير خود با كمال دقت و قاطعيت عمل نماييد ؛ و نيز خدا را حاضر و ناظر بدانيد و عدل و انصاف اسلامي را در تمام زمينه‏ها رعايت نماييد . خداوند به شما توفيق خدمت به اسلام و مسلمين و روحانيت را عطا فرمايد .
  روح‏اللَّه الموسوي الخميني
  ( انتصاب حجت الاسلام علي فلاحيان به سمت دادستان دادگاه ويژه روحانيت ، صحيفه نور ، ج ۲۰ ، ص ۹۶ ) - ۶۶/۳/۲۵

   

  به نقل از:


  http://www.imj.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28148613
اکنون :
26